Ochrona
stron WWW i sklepów internetowych
opartych o WordPress i WooCommerce
przed włamaniami

Projektowanie Tworzenie Stron WWW i Sklepów Internetowych Warszawa WEBPANDA Tworzenie Stron WWW,Tworzenie Sklepów Internetowych,Tworzenie Stron Internetowych,Projektowanie Stron WWW,Projektowanie Sklepów Internetowych,Tworzenie Stron WWW Warszawa,Tworzenie Sklepów Internetowych Warszawa,Tworzenie Stron Internetowych Warszawa,Projektowanie Stron WWW Warszawa,Projektowanie Sklepów Internetowych Warszawa,strony www warszawa Wordpress White Logo webpanda
Projektowanie Tworzenie Stron WWW i Sklepów Internetowych Warszawa WEBPANDA Tworzenie Stron WWW,Tworzenie Sklepów Internetowych,Tworzenie Stron Internetowych,Projektowanie Stron WWW,Projektowanie Sklepów Internetowych,Tworzenie Stron WWW Warszawa,Tworzenie Sklepów Internetowych Warszawa,Tworzenie Stron Internetowych Warszawa,Projektowanie Stron WWW Warszawa,Projektowanie Sklepów Internetowych Warszawa,strony www warszawa Woocommerce White Logo webpanda

Dlaczego witryna WordPress może zostać zhakowana?

To nie tylko witryny, które oparty o WordPress. Wszystkie strony internetowe są w ryzyku do hakowania. Witryny WordPress są bardziej atrakcyjnym celem, ponieważ WordPress jest jednym z najpopularniejszych CMS. Więcej 53% wszystkich stron internetowych oparty o CMS WordPress w całym świecie.

Hakerzy mają różne cele, aby włamać się do witryny internetowej:

Większość włamań to zautomatyzowany proces. Niezabezpieczona witryna jest zawsze zagrożona.

Ochrona Stron WWW i Sklepów Internetowych przed Włamaniami WEBPANDA ochrona stron www,ochrona stron www przed włamaniami,ochrona sklepów internetowych,ochrona sklepów internetowych przed włamaniami,ochrona witryn,ochrona witryn przed włamaniami,zabezpieczenie stron www,zabezpieczenie stron www przed włamaniami,zabezpieczenie sklepów internetowych,zabezpieczenie sklepów internetowych przed włamaniami,zabezpieczenie witryn,zabezpieczenie witryn przed włamaniami,zabezpieczenie witryn przed spamem,zabezpieczenie witryn przed złymi botami,zabezpieczenie stron www przed spamem,zabezpieczenie stron www przed złymi botami Websites Security Webpanda webpanda
Ochrona stron i sklepów internetowych przed włamaniami
Ochrona Stron WWW i Sklepów Internetowych przed Włamaniami WEBPANDA ochrona stron www,ochrona stron www przed włamaniami,ochrona sklepów internetowych,ochrona sklepów internetowych przed włamaniami,ochrona witryn,ochrona witryn przed włamaniami,zabezpieczenie stron www,zabezpieczenie stron www przed włamaniami,zabezpieczenie sklepów internetowych,zabezpieczenie sklepów internetowych przed włamaniami,zabezpieczenie witryn,zabezpieczenie witryn przed włamaniami,zabezpieczenie witryn przed spamem,zabezpieczenie witryn przed złymi botami,zabezpieczenie stron www przed spamem,zabezpieczenie stron www przed złymi botami Websites Security Webpanda webpanda
Ochrona stron i sklepów internetowych przed włamaniami

Zaawansowana ochrona stron i sklepów internetowych:

Ochrona podstawowa

Zalecany jako minimalny poziom ochrony witryn

300
 •  
400 zł

opłata jednorazowa

Ochrona standardowa

Zalecane dla sklepów i stron firmowych

600
 •  
700 zł

opłata jednorazowa

Ochrona zaawansowana

Zaawansowane zabezpieczenie dla witryn

900
 •  
1100 zł

opłata jednorazowa

Najczęściej zadawane pytania [ FAQ ]

Prawdopodobieństwo 50/50, że witryna zostanie zhakowana.
Kilka przykładów ryzyka w zależności od rodzaju włamania:

 • Podczas dodawania złośliwego kodu z celem spamu, witryna będzie ładować się jak zwykłe. Na stronie będą umieszczone złośliwy kod np. z linkami i przekierowaniami do innych stron. Często właściciel witryny nie wie o tym niektóry czas. W wyniku będzie utrata wiarygodności, zaufania i lojalności ze strony klientów. Również będzie negatywny wpływ na wyszukiwarki ze stratą pozycjonowania.
 • Przy uszkodzeniu witryny, kiedy witryna nie będzie ładować się. Nastąpi utrata klientów i sprzedaży na czas awarii i naprawy witryny. Jeśli ten czas będzie długim, to witryna otrzyma negatywny wpływ na pozycjonowanie.
 • Koszt naprawy witryny może być większy niż za zabezpieczenie

Jeśli to wszystko ma znaczenie, to, oczywiście, lepiej zabezpieczyć witrynę.

“Mam zainstalowana wtyczkę dla zabezpieczenia.”
Bardzo dobrze, że masz.
Jeśli jesteś pewny, że to może pomoc, to nie musisz wydawać dodatkowe koszty za zabezpieczenie.

Na dzień dzisiejszy już są wiele wtyczek, producenci których piszą, że może pomoc zabezpieczyć stronę. Ale, niestety, tylko kilka działa naprawdę dobrze.

Z własnego doświadczenia. Kiedyś bardzo dawno miałem zainstalowane popularną wtyczkę np. Wordfence z wiele instalacji i dobrych opinia, która również ma skaner do wyszukiwania złośliwego kodu. Wygląda wszystko fajnie, tak? Ale przez czas zauważyłem, że skaner złośliwego kodu generuje duże śmiecia w bazie danych, co w wyniku wpływa na wydajność witryny. Też, pomyślałem o tym, po co mi ten skaner, który skanuje i szuka złośliwy kod? Ważne, żeby złośliwy kod nie był dodany, a nie szukać gdzie i naprawiać witrynę po tego. Również ta wtyczka ma opcje dla zwiększenia zabezpieczenia od włamań. Ale, niestety, w wyniku nie pomogła ta wtyczka i witryna została zhakowana.

Po tego poświęciłem czas dla nauki jak dobrze zabezpieczyć witrynę. Kiedy zacząłem oferować usługi naprawy witryn po zhakowaniu, otrzymałem wiele zleceń zhakowanych witryn. Część z tych stron WWW były zabezpieczone w podobny sposób i z tej wtyczkę jak robiłem to kiedyś dawno.

W wyniku sprawdzenia, analizy i stałego osobowego rozwoju, mam sprawdzone metody i sposoby, które naprawdę pomaga ochronić witrynę przed włamaniami.

Często spotkałem następne podejście: “Robię kopie zapasowe witryny, dlaczego wydawać dodatkowe koszty za zabezpieczenie, kiedy mogę wgrać, w przypadku włamania i uszkodzenia witryny?”
Bardzo dobrze, że robisz. Ale to przydatne i potrzebne jako dodatkowa opcja, a nie główna.

Gdzie jest ryzyko:

 • Jeśli robisz kopia zapasowa na ten samy serwer, gdzie umieszczona witryna, również może być uszkodzona.
 • W przypadku, kiedy masz sklep z wiele zamówień w ciągu dnia i robisz kopia zapasowa raz dzień, masz szansa stracić dane o zamówieniach, dlatego że kopia była stworzona za kilku godzin przed.
 • Jeśli witryna uszkodzona i nie ładuje się, to w sposób standardowy nie zmożesz przywrócić kopie zapasowa.
 • Jeśli witryna została włamana i uszkodzona i po tego udało się wgrać kopie zapasowa, masz duża szansa, że włamanie będzie ponownie.

Również, jeśli witryna została zhakowana i masz kopie zapasowe, proszę zwróć uwagę na inne ryzyki – masz informacja o tym powyżej.

Jeśli to wszystko ma znaczenie, to, oczywiście, lepiej zabezpieczyć witrynę.

 • Używaj dobrego i zabezpieczonego hostingu. Przy wyborze hostingu opieraj się nie na reklamę, a na opinie zaufanych użytkowników z różnych źródeł
 • Używaj SSL na stronie. Wiele dobrych hostingów daje bezpłatny SSL certyfikat od Let’s Encrypt
 • Nie używaj niesprawdzonego oprogramowania: wtyczki i motywy. Przy wyborze kieruj się opiniami zaufanych użytkowników.
 • Nie instaluj wtyczki i motywy z niezaufanych źródeł. Często złośliwy kod już jest dodany we wtyczki i motywy.
 • Nie trzymaj, a nie wtyczek, a nie motywów, które nie włączone i nieużywane w witrynie.
 • Trzymaj witrynę zawsze w dobrym stanie i rob aktualizacje w czas WordPressa, wtyczek i motywu do ostatnich stabilnych wersje.
 • Rób kopie zapasowe na zewnętrzny serwer.

Tak, w 99% wypadków może być naprawiona

Nie. Instalacja i ustawienia zabezpieczenia od włamań jednorazowa praca i nie wymaga stałej opłaty.

Znam wiele witryn, które działają dobrze i nie zostały zhakowane po 2 latach. Witryny mają inne problemy, dlatego że wszystko o starych wersjach, ale nie włamany.

Ale jeśli chcesz więcej pewności, musisz trzymać witrynę w dobrym stanie i robić aktualizacje w czas WordPressa, wtyczek i motywu do ostatnich stabilnych wersje.

Możesz robić to samodzielnie lub zamówić usługę “Bezpieczna aktualizacja”.
Przy zamówieniu usługi “Bezpieczna aktualizacja”, koszty za aktualizacje zabezpieczenia już wliczone w opłatę bez zwiększenia ceny.

Tak, będziesz mieć gwarancją o 100%, że będzie maksymalnie utrudnione możliwość włamania w witrynie.

Dla planów zabezpieczenia “Ochrona biznesowa” i “Ochrona zaawansowana”:

 1. jeśli nie będziesz samodzielnie lub bez doradztwa instalować nowego oprogramowania
 2. jeśli będzie zamówiona dodatkowa usługa “Bezpieczną aktualizacją”

Po wykonaniu aktualizacji będziesz mieć stałą gwarancją na 30 dni na naprawę witryny bezpłatne w razie włamań.

Dlatego, że dobra serwisowanie witryny i w czas jest wymaganym warunkiem zabezpieczenia,
gwarancja na naprawę witryny bezpłatne możliwe tylko przy wykonaniu warunków 1 i 2.

Oferuję skonfigurowane 3 plany:

 • ochrona podstawowa – 100 zł
 • ochrona standardowa – 500 zł
 • ochrona zaawansowana – 800 zł

Możliwa zmiana ceny w dowolnym planie przez dodanie i usuwanie opcje na życzenie.

Współpraca z WEBPANDA to są:

 • dobra jakość usług z wieloletnim doświadczeniem
 • wykonanie prac w określonym i uzgodnionym terminie
 • szybkie wsparcie i odpowiedzi na zapytania
 • orientowany na długoterminową współpracą
 • opłacalne ceny według jakości usług
 • stałe zniżki na kolejne usługi
 • uprzejmy i przyjemny komunikat